Kullanım Amacı

YAMASA CEOS Kombine soyma-parlatma takımları, hidrolik-pnömatik silindir ve boruların iç yüzeylerinin finish işlemi için kullanılır. Takımlar talaş kaldırma ve parlatma operasyonunu tek geçişte tamamlar. Bu teknoloji ile hızlı ve ekonomik olarak yüksek kalitede boru üretilebildiği için seri üretimlerde honlayarak işleme metodu yerine tercih edilmektedir.

Ezerek parlatılmış yüzeyler, honlanmış yüzeylere göre çok daha düşük yüzey pürüzlülüğüne sahiptir, bu sayede düşük aşınma değerleri ortaya çıkar. Buna bağlı olarak silindir içerisinde çalışan contalar çok daha az aşınarak uzun ömürlü olur. Ayrıca sızdırmazlık için gerekli olan optimal yüzey pürüzlülüğüde sağlanmış olur. Bu teknoloji ile yüzey kalitesi ve sertliği arttırılmış aşınma dayanımı yüksek borular üretilir, işlem süreleri fevkelade kısalır, masraflar azalır.

Operasyon

CEOS genellikle Derin delme ve soyma-parlatma makinelerinde kullanılır. Takımlar makinenin delme borusuna bağlanır. Operasyonun gerçekleşmesi için takım veya iş parçası yada her ikisi döndürülebilir. Öndeki soyma kafası fazla talaşı ayarlandığı çapa kadar soyar ve ezerek parlatma işlemi için optimal yüzeyi hazırlar. Arkada bulunan parlatma başlığı ezerek parlatma işlemini gerçekleştirerek yüzeydeki pürüzleri giderir ve son finish ölçüyü sağlar. Bıçaklar ve ezme başlığı otomatik olarak kapanır,  takım hızla geri çekilir ve operasyon işlenmiş yüzeye zarar vermeden tamamlanır.

Teknik Özellikler

Takımlar çap ayarlıdır, ayar kapasitesi 0.3 - 0.8 mm arasında değişmektedir. Soyma ve ezme başlığı birbirinden bağımsız olarak ayarlanır, ayar mekanizmaları oldukça hassastır,  0.01 mm kademelerde ayar yapılmasına olanak sağlar.

CEOS modeli kombine soyma parlatma takımları,  kaba-finish işleyebilen yüksek hassasiyetli bıçak sistemi sayesinde tek ayar ve tek geçişte H7 toleransa kadar bitmiş borular üretebilir. Geliştirilmiş entegre ezme başlığı borunun iç yüzeyini ezerek sertleştirir ve Ra<0,1 um pürüzlülükte ayna gibi parlatır.

Takımlarda çift yönlü Retrac sistemi mevcuttur. Retrac sonrası asla çizme problemi yaşanmaz. CEOS modeli kombine soyma-parlatma takımlarında hizalama, eksen hataları ve sallantıyı elimine eden sistemler mevcuttur. Takımlar ile 0,4 - 20 metre uzunluğunda borular üretmek mümkündür.  Takımlar uzun ömürlüdür, aşınmadan kaynaklanan ölçü değişiklikleri olmadan uzun süre kullanılabilir.

Takım Bağlantısı ve Hidrolik Kontrolü

Takımlarda BTA bağlantı sistemi mevcuttur. Takım, delme borusuna tek hareketle bağlanır ve sökülür. Takımlarda piyasadaki mevcut ihtiyacı karşılayan iki tip kontrol sistemi vardır. 

1-) International system:

  • Aktivasyon silindiri takıma entegredir.
  • Takım, hidrolik yada pnömatik her iki sistemde de kontrol edilebilir.
  • Sistem 40-100 bar hidrolik basınç ile çalışır.

2-) Europe system:

  • Aktivasyon silindiri delme borusuna entegredir.
  • Kontrol delme borusundan sağlanır.
  • Sistem yaklaşık 20 bar basınç ile çalışır.
 
Bu sayfaya girebilmeniz için 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir.
18 yaşından büyük müsünüz?
You have to be over 18 to enter this page.
Are you over 18?
ÜRÜNLER