Kullanım Amacı 

K Serisi Mikroler® takımları, iç-dış konikler ve düz (alın) yüzeyleri ezerek parlatmak amaçlı kullanılır. Takım gövdesi özel bir yay sistemi ile donatılmıştır. Yay sistemi, iş parçasına uygulanacak ezme gücünün (baskının) istenildiği gibi ayarlanabilmesine olanak vermektedir. Aynı zamanda bu yay sistemi takıma güvenlik stroğu (güvenlik mesafesi) sağlar. Güvenlik stroğu operasyonun yapıldığı makineye ve ezerek parlatma işleminin uygulandığı iş parçasına fazla yük binmesini engeller, bunların yanı sıra standart ve mükemmel yüzey kalitesi elde edilmesini sağlar. Yay sistemi her Mikroler için özel olarak tasarlanır. Takımın iş parçasına her seferinde aynı kuvveti uygulamasına olanak verir, bu sayede standart ve hassas ölçü elde edilmesini sağlar.

K Serisi Takımlarda herhangi bir ayar mekanizması mevcut değildir. Parlatma işlemi, iş parçasının ölçülerine göre özel olarak hazırlanmış ezme başlığının, iş parçasına belli bir kuvvetle teması ile gerçekleşir. İşlem esnasında takım veya iş parçası döner. Takımlar çekme mukavemeti 1400 N/mm² ve sertliği maksimum 42-45 HRC' ye kadar olan tüm metalik materyalleri işleyebilir. Takımlar, Üniversal ve CNC torna makinelerinde, işleme merkezlerinde, freze, matkap vb. döndürme işlemi yapabilen birçok makine üzerine takılıp kullanılabilir.

Takım Yapısı 

K Serisi Mikroler takımları bir gövde ve ezme başlığından oluşur. Takım gövdesi, basınçlı yay sistemi ile donatılmış son derece hassas bir kovan ve aynı hassasiyette takımı makineye bağlamaya yarayan bir saptan oluşur. Gövdeye yerleştirilen özel yay sistemi işe uygun olarak tasarlanır. Takım tercihe göre mors konik veya silindirik sap ile teslim edilir. Ezme başlığı, kafes, konik mil ve bilyelerden oluşur. Bunlar iş parçasının boyutlarına göre özel olarak tasarlanıp üretilir, daha sonra uygun olan gövdeye monte edilir. İşe özel üretilmesi nedeni ile çok çeşitli olan ezme başlıklarını stokta tutmak mümkün değildir.

Sipariş Açıklamaları 

Takım gövdeleri ve ezme başlıkları, işlenecek parçanın ölçülerine ve materyal cinsine göre tasarlanır. En iyi ezerek parlatmayı yapacak takımın seçimi için, siparişlerde iş parçasının teknik resmine ve materyal cinsi, materyal sertliği gibi bilgilere ihtiyaç vardır. Eğer teknik resim gönderilmesi mümkün değilse en azından iş parçasının işlem uygulanacak yüzey ölçülerinin ve materyal cinsinin mutlaka bildirilmesi gerekmektedir.

 
Bu sayfaya girebilmeniz için 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir.
18 yaşından büyük müsünüz?
You have to be over 18 to enter this page.
Are you over 18?
ÜRÜNLER