Kullanım Amacı

YAMASA DX modeli Mikroler®, arkası açık ve kapalı olan silindirik delikleri ezerek parlatma amaçlı kullanılır. Mikroler, ezerek parlatma işleminin yanı sıra yüzey sertliği ve kalibrasyon (ölçü tamlığı) sağlar. DX modeli Mikrolerin kendine has yüksek işleme gücü ve hızı sayesinde sağladığı zaman tasarrufu, seri üretimler için tercih sebebidir.

DX modeli Mikrolerin işleme şekline göre 3 modeli vardır.

1 ) Açıkdelik kendi çeker (Otomatik) Mikroler®
Arkası açık olan delikleri işler. Takım, işparçasını işlerken gerekli olan ilerleme hızını kendi sağlar. İlerleme makineden bağımsız olarak gerçekleşir.

2 ) Açıkdelik makine ilerlemeli Mikroler®
Arkası açık olan delikleri işler. Takım işparçasını işlerken gerekli olan ilerleme hızını makine sağlar.

3 ) Kördelik makine ilerlemeli Mikroler®
Arkası tam veya yarı kapalı olan delikleri dip noktasına kadar işler. Takımın işparçasını işlerken gerekli olan ilerleme hızını makine sağlar.

 Takım veya işparçası max.250 m/dk hızla döndürülebilir. Makine ilerleme hızı ise her bir ezme bilyesi başına 0,1 mm/dev.’ den 0,3 mm/dev.' e kadar uygulanabilir. 

 

                                        Açık delik                                 Kör delik                          Yarı kapalı delik

Ölçüler mm dir.

Teknik Özellikler
DX modeli Mikroler ayarlıdır, ayar kapasitesi çap ve modele göre 0,25 mm ile 1 mm arasında değişmektedir.
Mikroler, oldukça hassas ölçülerde ayar yapılabilmesine olanak veren bir mekanizmaya sahiptir. Bu mekanizma, Ø5-Ø80 mm arası takımlar da 0,0025 mm, Ø81-Ø350 mm arası takımlarda 0,005 mm hassasiyette ayar yapmaya olanak sağlar. Mikroler aynı ayarla H8 toleransa kadar olan delikleri ve çekme mukavemeti 1400 N/mm², sertliği max. 42-45 HRC' ye kadar olan tüm metalik materyalleri tek geçişte ezerek parlatabilir. Ezerek parlatma işleminin gerçekleşebilmesi için mikroler veya iş parçasının dönmesi gereklidir. Mikroler, üniversal ve CNC torna makinelerinde, işleme merkezlerinde, freze, matkap vb. döndürme işlemi yapabilen birçok makine üzerine takılıp kullanılabilir. Tüm makinelere kolay ve pratik olarak bağlanabilir. Mikroler uzun ömürlüdür, aşınmadan kaynaklanan ölçü değişiklikleri olmadan uzun süre kullanılabilir.

Takım Yapısı
DX modeli Mikroler, bir gövde ve ezme başlığından oluşur. Gövde, hassas ayar yapmayı sağlayan bir mekanizmaya sahiptir. Ezme başlığı ise kafes, konik mil ve ezme bilyelerinden oluşur. Tek bir gövdeye, o gövdeye uygunluk sağlayan farklı çaplardaki ezme başlıkları monte edilebilir. Mikrolerin makineye bağlantı sapı, Mors Konik veya Silindirik şekilde teslim edilir. Mikroler Ø34 mm' den büyük ölçülerde sınırsız boyda işlem yapabilmektedir. Ø35 mm' den ufak Mikrolerler için ise standart ve uzun ezme boyları mevcuttur.

 
Bu sayfaya girebilmeniz için 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir.
18 yaşından büyük müsünüz?
You have to be over 18 to enter this page.
Are you over 18?
ÜRÜNLER